“Beden oyunla iyileşir, akıl gülmeyle iyileşir, ruh eğlenceyle iyileşir.”

Özgünlüğünüz

Keşke size yaygın olmayan bir gerçekle sunabilseydim.

Son 5 dakikadır, bu bilgiyi okumanız ve bütünleştirmeniz için geçen zamanda daha önceden duymadığınız alternatif bir yaşamı sunmayı niyetlendim. Akıl,beden ve ruhun birleşiminin faydaları için bir taslak çizdiğimden dolayı memnunum.

Son zamanlarda büyük ölçüde akıl, beden ve ruh ilişkisiyle alakalı yazdım.

Özgünlük hakkında konuştuğumda, gerçek doğayla harmanlanmış bir yerde yaşamayı kastediyorum. Gerekli olan şeyler yanınızda olduğunda sınırların ötesine geçersiniz. Hayat ilhamlara dayanır.

Bu aşamada hayatın bir anlamı ve amacı vardır. Aklınızla, bedeninizle ve ruhunuzla iletişime geçtikçe başarıyı, mutluluğu, eğlenceyi tecrübe edeceksiniz. Aklınızda çok yer kaplayan korkuları ve duygusal stresleri tanımlamaya çalışmayı durduracaksınız. Aslında bu kısıtlamalardan yükseleceksiniz.

Düşünceleriniz ve duygularınız kendinizin en derin halidir. Hayatınız amacıyla yanyana olan ruhunuza karşı derin bir rota geliştireceksiniz.

Özgünlüğünüzü ortaya çıkarmak için, evrensel zekanın kişisel gelişiminizi yönetmesine izin verin. Çocukluğunuz ve yetişkinliğiniz boyunca kafanızda kurgusal hikaye yaratmış olabilirsiniz.

İnançlarınızı sağlamlaştırarak hayatınızın tuvalinde bozuk bir resim yaptınız : “Yeterince iyi değilim.” ,”Yeterince yetenekli değilim” ve “Aşk yaşamayı hak etmiyorum.” Bunları durdurmanız önemlidir çünkü bu siz değilsiniz.

“Sadece kalbinize baktığınızda amacınız açık olmuş olacaktır.Dışarıya bakan hayal görür.İçine bakan uyanır.”    ––Carl Jung

Yavaşlayın ve sabit durun

Doğanın kanunuyla uyumlu bir şekilde yaşamak aklı, bedeni ve ruhu birleştirmeyi gerektirir. Örneğin çoğu insanın yaptığı gibi sadece aklınızla özdeşirseniz mutluluğunuz maddesel bir şekil alır. Peki yaşlandığınızda ve hastalandığınızda kendi benlik saygınıza ne olacak? İşte bu bir çok insanın hastalıklarıyla ya da yaşlanmalarıyla bunu karıştırmasının nedenidir. Fakat bu ne olduğunuz değildir.

Benzer bir şekilde, ruh kendini sonsuz ve şekilsiz etiketlerle belirlemezsen ego maddesel şeklinizle imajınızı kuvvetlendirir. Maddesel ve maddesel olmayan şeylerden oluştuğunuz için memnun oldukça bedeniniz yüksek sağlığa, parlak enerjiye, güzelliğe doğru yol alacaktır.

Bu noktada bir uyarıda bulunmama izin verin. Burada tanımladığım insana dönüşmek zaman alır. Aceleniz ne? Şimdi kilo kaybetme acelesi paranızı çalmak için bir pazarlama taktiğidir.

Doğa bu fikre katılmaz ve siz de katılmamalısınız. O sabırlı ve sevecendir. İnsan en uzun gelişme periyoduna sahip memelidir. İşte bu doğanın zamanlamasına bir neden ve amaçtır. Yavaşlamak ve sabit kalmak doğanın markasıdır. Yaşamak için acele etmeye gerek yok.

Bunu akılda tuttuğumuzda, sağlık bir olay değil zamanla gelişen bir süreçtir. Hayatın sürecine acele etmeye gerek yok.

Kendi özgün doğasında yaşayan bir insan iyiliğine karşı gelebilecek herhangi bir rahatsızlığın geçici olduğunu bilir. Hayatın devamlı bir süreç olduğu konusunda evrensel görüşleri vardır. Düşüncelerin ve duyguların tıpkı okyanus gelgitleri gibi gelip gideceğini bilirler. Düşüncelerin kıyıya vuran dalgalar gibi olduğuna şahit olmuşlardır. Bu düşünceler değişen mevsimler gibi geçer gider.

Bunu paylaşırken kalbinizin ve iyiliğinizin değerini bileceğinize güveniyorum. Aklınızla, bedeninizle ve ruhunuzla bağlantıda oldukça hayatınızın bir çok alanda değişeceğinin garantisini veririm. Ve sonradan geriye baktığınızda bunu başarmanın aslında zor olmadığını göreceksiniz.

Sabır ve dayanıklılığın uzun sürede iyiye gideceğini hatırlayın. Yaşamaya değer özgün bir insana dönüşmek için şu andan itibaren bunlara öncelik vermelisiniz.

İşte burda bir tüyo : Kendiniz için düşünmeye başlayın

İnsanlar tüyo severler. Tüyo listeleri Digg’de ön sayfada olmanın, bir çok sayfayı etkilemenin rss üyeliği almanın en kolay yoludur. Bu tüyoların yeni ya da kavrayış gücü yüksek olan şeyler olmasına gerek yok sadece bir fark yaratsın ve ilginç konuya sahip olsun yeter. Kim kolay bir yoldan yararlı bilgiler almak istemez ki?

Tüyoların problemi çok iyi olmalarıdır. İnsanlar bu hazır bilgilere takılıp kalırlar ve kendileri için düşünmeyi bırakırlar. Bir makale teoriye odaklı olduğunda ne kadar parlak olursa olsun insanlar bunu yararsız olarak algılayacaktır. Yararlı kelimesinin tanımı o kadar dar oldu ki sadece direkt olarak somut bir probleme dönük bilgileri içeriyor. Öğrenmeye karşı ilgisizlik ve kavramsal bilgi entellektüel tembellikle eş anlama geldi.

Avantajlarına rağmen internet bu entellektüel tembelliği arttırdı. Bilgi her yerdedir, hem de tek kullanımlık. Tüyolar kolayca benimsendiği ve herhangi bir bağımsız düşünceye odaklanmaksızın uygulandığı için ilgi çekicidir. Bunun olumsuz tarafı kavramsal bilgi ihmal edildi. Bir işin çaba gerektirdiğini anladığımızda pratik tüyolara başvurmak ize işi bırakırız.

Fast food yemek ve evde yemek pişirmek iyi bir kıyaslamadır. Tüyolar fast foodlara benzer. Menüye bakarsınız, sipariş edersiniz yersiniz ve bunlar kısa bir zamanda gerçekleşir. Faydaları kolay ve uygundur. Fakat bu yiyecekler besin değerlerinden yoksundur. Kavramsal bilgi evde yemek pişirmek gibidir. Nasıl pişireceğini öğrenmek, malzemeleri toplamak, bulaşıkları yıkamak zaman ve çaba gerektirir fakat yemeğin kalitesi yüksektir. Aynı zamanda daha sonra kullanacağınız yemek pişirme yeteneklerini de öğrenmiş olursunuz. Taktikler kullanışlı olsa da uzun süreli düşünme değerinden yoksundur.

50 tüyo listesinde hangileri iyidir? 5 ya da 10? Ve bunlardan kaç tanesi gerçekten kullanmaya yeterlidir ? Biz bu tüyoları daha çok eğlence için okuruz. Bunların kimin yazdığını düşünüyorsunuz? Sizden daha akıllı olmayan insanlar. Tek fark onlar kendileri için düşünmeye daha çok zaman ayırıyorlar ve bu anlayışı listeye sığdırıyorlar.

Gerçekten öğrenmek istiyorsanız kendiniz için düşünmeye başlayın. Hayatın uzun bir yatırım olduğunu düşünün. Bu konstepti öğrenmek zordur ama bir defa anladığında bilgi tekrar eder bir şekilde uygulanabilecektir. Entelektüel tembelliğe karşı direnin ve pasifçe bir şeyleri kabul etmek yerine aktif olarak sürdürün ve tüyoları veren kişi olun.

Fotoğraf kaynakları: 1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here