Şaşırtıcı bir şekilde, başarılı bir girişimcinin özellikleri müzikseverlerle ve müzisyenlerle aynıdır. Örnek olarak, bir çok ünlü ve başarılı insanlar müzik kabiliyetlidir. Microsoftun kurucu ortağı Paul Allen, Siver Lake Partners ve Elavation Partners’ın kurucusu Roger McNamee örnek verilebilir. Apple’ın kurucusu Steve Wozniak bile bir müzisyendir. Müzik açıkça başarıyla ilişkilidir. Ve bu ilişkileri öğrenerek sanat sevginizi iş adamı ya da iş kadını şekline dönüştürebilirsiniz. Burada sizi müziği severek ya da müzisyen olarak başarılı bir girişimci olmanıza yardım edebilecek 6 şey var.

İyi bir dinleyicisiniz

Bir müzisyen ya da gerçek bir müzik fanı dikkatli bir dinleyicidir. Belli bir vurma sesini ve müzikal bağı dinleyerek bir şarkının neden ileri ya da düşük seviyede olduğunu anlarsınız. Benzer bir şekilde, başarılı bir girişimci kötüden iyiyi nasıl ayıracağını bilir. Başkalarının fikirlerini yakından dinleyerek hangi parçaların çalıştığını hangi parçaların çalışmadığını ayırt edebilir. Bu ayırt etme yeteneği bir müzisyenin, müzikseverin ve başarılı bir girişimcinin başlıca özelliğidir.

Daha disiplinlisiniz

Müzisyenler daha büyük ödüller kazanmak için kendilerini işlerine adarlar. Rock yıldızları gibi eğlenmekten önce geçimlerini daha disiplinli bir şekilde sağlarlar. Aynı şekilde, genç bir yetenek CD’leri çok satan bir sanatçıya dönüşebilir. Başarılı bir girişimci olmak için yeni yetenekler inşa etmek ve var olan yetenekleri bilemek için zaman ayır.

Deney yaparsınız

İyi bir müzisyen ya da nitelikli karışık kasetler yapmaya düşkün olan kişi deneyin önemini bilir. Bu kişiler Kimsenin hayal etmediği ya da eşsiz deneyleri içerdiği bir derleme ile sesler keşfetmek için ellerini kirletmeye isteklidirler. Başarılı bir girişimci bunları bir araya getirmek için yeni yollar bulurlar. İyi bir iş problem çözer bu yüzden başarılı girişimciler çözerek kazanç sağlayacağı problemleri halledene kadar deney yapmaya istekli kişilerdir.

Daha iş birlikçisi olursunuz

Müzik yapanlar ve müzik sevenler zirveye ulaşmak işin başkalarıyla işbirliği yapma ihtiyacı hissettikleri için benzerlerdir. En iyi sanatçı bile başkalarından faydalanır. Ve karışık müzik yapmak müzik sevginizi başkalarıyla paylaşmaktır. Başarılı bir girişimci yanı başlarındaki akıllı insanlardan faydalanmayı bilirler. İyi bir iş adamı veya işkadını olabilirsiniz fakat başarı için fırsatlarınızı yükseğe çıkarmak için başkalarının tavsiyelerine gerçekten ihtiyacınız olur.

”Yolda” geçen bir hayata alışkınsınızdır

Müzisyenler hayatlarının çoğunu seyahate harcalar ve en hırslı müzikseverler onları yollarda takip eder. Seyahatleri boyunca yeni çevrelere meydan okumayı ve daha azla yaşamak için yollar bulmayı öğrenirler. Başarılı bir girişimci de aynı zamanda kendini rahatsız koşullara hazırlarlar.

Başarının zaman aldığını bilirsiniz

Bir müzisyen olarak muhtemelen kariyerinize Madison Square Garden’da bir yeri kapatarak başlamayacaksınız .Daha büyük olasılıkla, küçük bir grupla az kişinin geldiği bir yerde başlayacaksınız. Ya çok satan bir müzisyen ya da iş dünyasında bir lider olmak için merdivenlere tırmanarak yolunuzu bulmak zorundasınız. Başarılı bir sanatçı olmanın uzun zaman gerektirdiğini bilmek başarılı bir girişimci olmanın garip tarafını takdir etmenize yardım eder.

Fotoğraf kaynakları: 1

PAYLAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here