Bollywood, şatafatlı kostümler, ahenkli danslar ve akılda kalıcı şarkılar diyarı. Ancak fotoğrafçı Mark Bennington‘ın ilgisini daha farklı bir şey çekmiş: Hint film oyuncuları ve yapımcıları çekim dışında ne yapıyorlar? Bu merakı onun “Rüyayı yaşamak: Bollywood aktörlerinin yaşamları” isimli kitabı hazırlamasına sebep olmuş. Öğrencilerden film yıldızlarına kadar, 112 kişinin röportajları ve fotoğrafları kitapta yer alıyor.

Kitaptan birkaç kare.

  1. 2011 yılı Hindistan Film Ödülleri gecesi için Ranveer Singh’e makyaj yapılırken.

bollywood-1


2. Neetu Chandra Bombay’da bulunan Juhu Sahilinde sabah yogasını yaparken.

“Bombay’a ilk geldiğimde, 15 gün boyunca bir kamyonette yaşadım ve ilk yıl hiç iş bulamadım. Hep rekabetçi birisiydim, bu bir yıl boyunca ailemden hiç para istemedim. Ne yaparsam kendi başıma yapmak istedim”

bollywood-2


3. Shiwam Bhargava stüdyoda dans figürlerine çalışırken.

“Ben çok tembel birisidiydim, günde 18 saat uyuduğum olurdu. Bu işi bu kadar keyifle yapabilmemin formülü, her anından zevk almam.”

bollywood-3


4. Pooja Verma, başka üç aktris ile paylaştığı soyunma odasında, televizyon dizisi Bhagyavidhaata için hazırlanırken.

bollywood-4


5. Evinde kızları ile oyun oynayan Ayub Khan.

“Bu sektörde geçirdiğim 20 senenin sonunda bile, hala öğreneceğim birçok şey olduğunu söyleyebilirim. Rol yapmak, aynı zamanda benim kendimi de anlayabilmem için içsel bir seyahat.”

bollywood-5


6. Bombay’da bir sokak sanatçısı, bir Hint klasiği olan Sholay’dan sahne canlandırıyor.

bollywood-6


7. Deepika Padukone müzik klibi için prova yaparken.

“Dışarıdan bakıldığında çok özgüven sahibi birisi gibi görünüyor olabilirim, ancak benim gerçekten ne hissettiğimi yalnızca çok yakınımda olan kimseler biliyor. Kamera önündeyken midemde adeta kelebekler uçuşuyor.”

bollywood-7


8. Nargis Fakhri, çekimler öncesi evinde hazırlanırken. Nargis çekim başına yaklaşık 15.000 ila 20.000 dolar arası kazanıyor.

bollywood-8


9. Shilpa Shetty, bir reklam çekimi esnasında gülerken.

“İnsanlar yaşadıklarından daha farklı bir dünya içinde yaşamak isterler. Hint filmlerinde bu hayallerini gerçeğe dönebildiğini görürler, bu yüzden filmlerimiz çok seviliyor.

bollywood-9


10. Swara Bhaskar trende rolü ile ilgili detayları okurken.

“Film oyuncusu olmak, yanlış bir adama sevdalanmak gibidir. Bombay’da yaşamak, bu sektörde var olmaya çalışmak, size kötülük yapacağını bildiğiniz biri ile yakın ilişki içinde olmanız demektir.”

bollywood-10

Fotoğraflar Mark Bennington tarafından çekilmiştir.