Öğrencilik dönemlerimizden beri kahve, hayatımızın bir vazgeçilmeziydi. Tüm hafta sınava çalışmak yerine gezdiğimizden, bu gece masa başına oturup ders çalışmamız gerekmektedir. Bünyeniz sizi çalışmaya başlamadan evvel mutfağa yönlendirir, sert bir kahve hazırlarsınız, şimdi çalışmaya başlayabilirsiniz.

Mezuniyet sonrası işe başladığımızda da kahveye karşı bu isteğimiz azalmıyor, ne zaman bir işe odaklanmak istersek, veya işimiz bize sıkıcı geldiğinden uykumuz gelir gibi olsa, bir kahve fincandan medet umarız. Hemen hemen her şirket, çalışanlarının ihtiyaçlarının farkında olduklarından, kahve otomatından, kapsüllü kahve makinelerine kadar, bir çok şekilde çalışanlarının kahve talebini karşılamaktadır.

Son dönemlerde, ülkemizde faaliyet gösteren çok uluslu şirketler, mesai saatleri içerisinde çalışanlarının bira tüketmesini teşvik etmekte. Ülkemiz standartları düşünüldüğünde bir çok işveren için mesai saatleri içerisinde alınan alkol, iş akdi feshi anlamına gelse de, bu uygulama küresel ölçekte gittikçe daha yaygınlaşmaktadır.

Peki, bira ve kahve sizi ve çalışma şeklinizi nasıl etkiler?

bira kahve peneplen

Fotoğraf kaynakları: 1