20’li yaşlarda ve 30’lu yaşlarda flört ederken hissettikleriniz bir çok açıdan birbirlerinden farklıdır. Yıllar geçtikçe hayata bakış açınız değişir, olgunlaşırsınız. Partnerinizden ve ilişkinizden beklentileriniz değişir. Yaşınız ilerledikçe, günü yaşamak yerine, geleceğe yönelik kararlar almaya yönelirsiniz.

20’li yaşlarda ve 30’lu yaşlarda yaşadığınız ilişkiler arasındaki farklar nelerdir?

flört uyum

1. Flört etmek

20’li yaşlarınızda komik bir partner ararsınız.

Özellikle 20’li yaşlarda flört etmek eğlencenin bir değişik şeklidir. Bu yaşta ideal bir partner için tek nitelik, mükemmel bir uyumla eğlenebileceğiniz birisini bulmaktır.

30’lu yaşlarınızda durulmak için arayışlara başlarsınız.

Bir insana sözler verebilmek için çok genç olduğunuzu düşünen birisi olsanız bile, flört ederken daha uzun süreli bir ilişki istemeniz doğaldır.

2. Uyumluluk

20’li yaşlarınızda heyecan istersiniz.

Benzer bir şekilde 20’li yaşlarınızda flört ederken eğlenceli ve aktif bulacağınız insanla birlikte olursunuz. Gençken canlı hissedeceğiniz birini bulmak uyumluluktan daha önemlidir.

30’lu yaşlarınızda belirli bir rota istersiniz.

30’lu yaşlarınızda flört ederken, eğlenmekten çok sizinle aynı rotaya sahip birini ararsınız. Komiklik ve doğallık her zaman bir ilişkide önemlidir ama siz büyük olasılıkla ortak bir geleceğinizin olacağı birini istersiniz.

3. Cinsellik

20’li yaşlarınızda cinselliğin aranızda tabu olmadığı bir insana aşık olursunuz.

20’li yaşlarınızda flört ederken seks yapmak büyük bir iştir. Seks, bu dönemlerde sizin için yeni bir kavram olabilir, partnerinizle birlikte onun büyülü dünyasını keşfetmek istersiniz. Henüz yolun çok başında olduğunuzdan, bu durum sizde strese yol açabilir.

30’lu yaşlarınızda ne istediğinizin daha çok farkındasınızdır.

30’lu yaşlarınıza geldiğinizde, flört ettiğiniz kişiyle seks yapmanız daha az stresli bir şeydir. Yatakta partnerinizden ne istediğinizi biliyor olacaksınız, ve bunu nasıl almak istediğiniz konusunda daha az utangaç olacaksınız.

4. Görünüş

tavuskuşu flört20’li yaşlarınızda göze güzel görünen birini istersiniz.

20’li yaşlarınızda flört etmek çekici bir insan bulmak anlamına gelir. Uzun bir ilişkiyle gelen özveri ve sürtüşmeyi gerçek anlamda bilmeden önce görünüş çok şey ifade eder.

30’lu yaşlarınızda görsellik ikinci plandadır, karakter ararsınız.

30’lu yaşlarınızda da görünüş bir etken olabilir, ancak sizi daha iyiye çekecek bir insanı bulmaya meyillisinizdir. Seksi olmak müthiştir, ama bu, kişinin karakterinin bir göstergesi değildir.

5. Tutku

20’li yaşlarınızda ateşli ilişki istersiniz.

30’lu yaşlarınızda uzun sürecek hafif arzuları tercih edersiniz.

6. Evlilik

flört evlilik

20’li yaşlarınızda evlilik konusunda aceleci ve çok düşünmeden karar alınabilse de, genelde evlilik için erken yaşlar olarak kabul edilir.

30’lu yaşlarınızda partnerimiz ile evliliği daha ciddi bir şekilde düşünmeye başlarız.

7. Rota

20’li yaşlarınızda benzer ilgi alanlarına sahip olduğunuz kişileri ararsınız.

20’li yaşlarınızda partnerinizde arayacağınız diğer bir özellik, aynı ilgilere sahip olmaktır. Aynı grupları, televizyon şovlarını ve ünlüleri seviyorsanız, sohbet daha kolay olur.

30’lu yaşlarınızda aynı hedeflerinizin olduğu birini istersiniz

30’lu yaşlarınızda da flört ederken aynı ilgi alanlarına sahip olmak önemlidir. Ancak bunun ötesinde, aynı hedeflerinizin de olduğu birini arıyorsunuz. İlişkiniz, her ikinizi de hedeflerinize ulaşma konusunda itici bir güç olur.

8. Kabullenilme

20’li yaşlarınızda kabul edilmek adına bazen yapmacık davranışlarda bulunursunuz, spor salonuna gidip kas yaparsınız, popüler olan sözleri günlük hayatınızda cümle içinde kullanmaya çalışırsınız.

30’lu yaşlarınızda olası partnerinizin sizi, siz olduğunuz için seveceğini bilirsiniz.

9. Bağlılık

flört kafe

20’li yaşlarınızda, sizi önemseyen birini istersiniz.

20’li yaşlarınızda flört ederken size güzel davranan, sizinle ilgilenen birini bulmaya çalışmak yaygındır.

30’lu yaşlarınızda önemsemeyi devam ettiren birini istersiniz.

İlişkinizin ilk zamanlarında size iyi davranan insanlarla beraber olmanız güzeldir, ama bu ateş bir süre sonra sönebilir. 30’lu yaşlarınızda size senelerce bu ilgiyle yaklaşacak kişi, çok daha değerli olacaktır.

10. Aşk

flört

20’li yaşlarınızda aşık olacağınız birini istersiniz.

20’li yaşlarınızda flört ederken aşık olmak isteyeceksiniz. Kalbinizi çalacak insanı aramak heyecan verici bir deneyimdir.

30’lu yaşlarınızda nasıl aşık olacağını bilen bir insanı isteyeceksiniz.

Aşk sağlıklı bir ilişki için önemli olmasına rağmen 30’lu yaşlarınızda flört ederken aşkın yeterli olmadığını bilirsiniz. Sizi kusurlarınızla ve farklılıklarınızla isteyecek bir insana ihtiyaç duyacaksınız. Tutku ve uyumluluk hala önemli, fakat size ihtiyacınız olduğu şekilde davranacak birini bulmak, paha biçilemez.

11. Arkadaşlık

20’li yaşlarınızda aşktan gözünüz kör olmuştur.

30’lu yaşlarınızda sıkı bir arkadaşlıktan gelen bir ilişki istersiniz.

12. Birlikte büyümek

flört tenis

20’lu yaşlarınızda eğlenceli birini istersiniz.

Gençken flört etmek sizi eğlendiren bir insanı bulmanız anlamına gelir. Keyifli muhabbetler ve mizah anlayışı bu yaşta dikkatinizi çekmek için gereklidir.

30’lu yaşlarınızda sizi daha iyi yapan bir insan istersiniz.

30 yaşına geldiğinizde muhtemelen sizi daha iyi yapacak bir insanı arayacaksınız. Şimdiye kadar bir çok kişi ile iyi vakit geçirmiş olabilirsiniz, fakat çok azı sizi bir adım ileriye taşımış ve olmak istediğiniz insanı olmanıza yardım etmiştir.

13.Geçmişler

20’li yaşlarınızda aşık olduğunuzda mantığınızdan hislerinizi ayırmak zordur. Geçmişte yaşadığınız problemler üzerinde çok fazla düşünmez, tekrar dener ve sadece o anın keyfini çıkarmaya çalışırsınız.

30’lu yaşlarınızda temiz bir ayrılığın en iyisi olduğunu bilirsiniz.

Yıllar geçtikçe hayat ve ilişkiniz ile ilgili tecrübeniz artar. Sürekli tekrar denemek, doğuştan gelen bazı anlaşmazlıklarınızı çözmek için yeterli olmaz.

14.Sonunu getirmek

flört ayrılık

20’li yaşlarınızda sizi o an için mutlu eden bir insanı istersiniz.

20’li yaşlarınızdayken sizi şu anda mutlu edecek birini ararsınız. Sizin yüzünüze gülücük getiren ve neşelendiren insan bu yaşlarda çok şey ifade eder.

30’lu yaşlarınızda sizi sürekli mutlu edecek bir insan ararsınız.

30’lu yaşlarda flört ederken sadece anlık değil, sizi sürekli mutlu etmeyi bilecek bir insanı istersiniz.

Fotoğraf kaynakları: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8